ארומתרפיה בטיפול במחלות.

 

אחד הכיוונים החשובים ביותר של שימוש בשמים הוא הכיוון הרפואי. ארומתרפיה, כלומר טיפול ריחות מושרשת בתרופה של יוון העתיקה, הודו, סין, יפן. על הדרואידים, כוס לשרוף של שרף ארומטי נקרא "כוס החיים". בקוראן, שמנים אתריים - נקראו "מזון המעיר את הרוח", ובהודו - "חושפים את הנשמה".

 

אירוע מתועד שהתרחש במאה ה -18 בסקוטלנד: במהלך מגיפה עיקרית אינו מושפע לחלוטין רק עיר קטנה אחת - perfumers. וכל זה בגלל תושביה ברציפות שרפו את תערובות ריחני וחומרי גלם המשמשים הייצור שלהם.

 

מהו סוד ההשפעה הטיפולית של שמנים אתריים?

 

יש לומר כי המונח "ארומתרפיה" עצמו הומצא על ידי רנה גאטנפוס, כימאי צרפתי הבושם. במלחמת העולם הראשונה הוא השתמש בשמן לבנדר כחיטוי להלבשת פצועים וגילה את תכונות הריפוי הטובות שלו. תצפיות נוספות אפשרו לקבוע השפעות שימושיות אחרות משימוש בשמנים שונים, אולם בתחילת מלחמת העולם השנייה הואט משמעותית את המשך המחקר.

 

גל חוזר של עניין ארומתרפיה התעוררה בשנות ה -70 של המאה העשרים וממשיך עד עצם היום הזה.

 

נמצא כי:

 

1) כל שמנים אתריים הם חיטוי, המציגים רמות שונות של פעילות נגד מיקרואורגניזמים מסוימים;

 

2) כל השמנים אתריים לפעול לטובה על תחום הפסיכו-רגשי, מערכת העצבים המרכזית מחולקות ממריצים מתונים, ו adaptogens הרגעה;

 

3) כל שמנים אתריים לחזק חסינות, לתמוך בתהליכים של ויסות עצמי;

 

4) כל שמנים יש השפעה חיובית איזון על מערכת העיכול;

 

5) 70% של שמנים יש ריפוי, משכך כאבים, אפקט antispasmodic;

 

6) 60% הנפט יש השפעה טיפולית על מערכת הלב וכלי הדם, לטובה להשפיע על מערכת הנשימה, ומרפא מופחת מערכת השתן;

 

7) 40% שמני אתריים גוף מטוהר מרעלים, מנטרל רעלים של נוגדי חמצון, לעורר תהליכי התחדשות של הבלוטות של המערכת הפנימית הם phytohormones;

 

8) 20% של שמנים יש פעילות antitumor ו antiparasitic פעולה.

 

9) בהתאם סובלנות מינון הפרט ואיכות טובה של חומרים לייצור גלם לכולם יש שמני תופעות הלוואי השליליות על הגוף, לא לגרום לתגובות אלרגיות, לא הפרעות ממכרות ותהליכים פיסיולוגיים בגוף.

 

רכב כל שמן הוא מורכב מאוד, יש לו עשרות מרכיבים פעילים ביולוגי, משתנה בהתאם למקום של צמיחה, אקלים, גיל הצמח, רכב קרקע, ושעה של אוסף. לכן, בקלות להסתגל אנטיביוטיקה, חיידקים לא יכול לפתח התנגדות שמנים אתריים.